Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2007

17. 6. 2012

V roce 2007 jsme se hodně věnovali Evitě a Kony, snažili jsme se u nich dohnat vše, co v původním domově nedostávaly. Což znamená denní vycházky, poznávání nových lidí, psů, situací, výlety, hromadné psí vycházky, návštěvy restaurací, cestování MHD, procházky v rušném měste, výcvik poslušnosti a také nácvik obrany atd.

Sháněla jsem v časopisech, knížkách i na netu jak dohnat socializaci, kterou má pejsek projít od narození do cca půl roku. Studovala jsem, zkoušela nově získané rady a postupy na fenách a cesta to byla dlouhá, pomalá a nelehká. Nakonec se nám holky podařilo navrátit do normálního života rodinných psů, ale né na 100%. To prostě nejde.

Díky této zkušenosti a velkému množství studijních materiálů o socializaci psů, které jsem získala a nastudovala, prošly naše odchovy velmi velmi důslednou socializací. Nechtěla jsem nic zanedbat a věnovala jim maximum času. Vyplatilo se a rozhodně v tom samém budu pokračovat i v případě dalšího vrhu.

Evitu jsme si pořídili hlavně z důvodu, aby jsme si po ní mohli nechat štěňátko. Bylo by jednodužší, kdyby si jí koupil někdo jiný, kdo už choval a pak by jsme si koupili štěňátko od něho, ale to by nebyla nakryta psem, kterého jsme si vybrali, King Sizem de Presa Awangarda. Tak jsme zvolili tuto cestu, ač jsme prvoplánovitě nikdy chovat nechtěli.

Rozhodli jsem se krytí odložit a raději se fenám věnovat a pracovat s nimi, dát jim co možná nejvíc z toho, co se jim nedostalo. A určitě se vyplatilo.

Fotky z chorvatska: ZDE

 

Náhledy fotografií ze složky fotky 2006-2008