Jdi na obsah Jdi na menu
 


Import Tenerife

31. 12. 2008

V listopadu 2008 jsme se vydali na dalekou cestu na jeden z kanárských ostrovů, Tenerife. Cíl cesty byl jasně dán, užít si skvělou dovolenou a přivézt si domů štěně z chovatelské stanice Irema Curto. Dlouho, dlouho jsme o tom jen mluvili a plánovali a teď se konečně naše sny uskutečnily.

Štěňátko jsme měli zamluvené už dlouho před tím, než se vůbec narodilo, takže naše cesta byla pořád částečně nejistá. Když nám však konečně přišel mail od Valerie Curto, že prckové jsou na světě a máme na výběr hned ze tří pejsků, začali jsme plánovat a zajišťovat cestu.  Drobný zádrhel nastal hned při výběru cestovky. Nevěřila bych, že bude problém s přepravou psa letadlem! Ale fakt že jo. Nevím kolik cestovek jsme obešli, než nás někdo vůbec přijal a byl ochoten něco konkrétního domlouvat. Nakonec jsme letěli s cestovkou Tomi tour a byla to dobrá volba. Všichni nám tam vycházeli vstříc a pomáhali. I delegátka při odletu byla velmi ochotná a domluvila nám odbavení psa v co nejkratší době před odletem, kvůli uspání.

Samotná dovolená byla výborná! Tenerife je nááádherný ostrov, nabízí od každého něco. Můžete se válet na pláži v Las Americas, kde je pořád teplé a slunné počasí, můžete podnikat tůry a výlety do hor, navštívit Loro Parque, botanickou zahradu, mlžný prales...je toho hodně. My jsme pobyt pojali čistě turisticky. Zapůjčili jsme si auto na celou dobu dovolené a projeli ostrov skrz na skrz. Na každý den jsme měli připravený plán cesty, aby jsme toho stihli projet co nejvíce. Obden jsme se stavovali na návštěvě u Curtó, hrát si s naším Verouškem a povídat s Valerií a Manuelem. Byla to velice příjemná a poučná setkání. Měli jsme možnost vidět všechny jeho presy, postupně nám je vodil a předváděl. Jsou to opravdu nádherní představitelé plemene presa canario.

Dovolená utekla až moc rychle. Plni skvělých zážitků a vzpomínek jsme se vydali opět na dalekou cestu domů, tentokrát už s naším krásným Verouškem, a jdeme vstříc novým zítřkům...

 

Obrazek

                                                   Obrazek

                                         Obrazek

          Obrazek   

      Obrazek

 Obrazek

   Obrazek 

 Obrazek

Obrazek  

            Obrazek            

 Obrazek

 

 

 

 

             

 

 

 

 

 

    

  

  

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Tenerife 2008