Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chorvatsko 2007

18. 9. 2007

Začalo to nevinnou otázkou našich spoluvycházkujících známých, zda nechcem jet s nima na psí dovolenou k moři. Do Chorvatska na ostrov Šolta. Jen tak jsme řekli že asi jo, ale v tu chvíli tomu určitě ani jeden z nás moc nevěřil. Termín dovolené se blížil a začalo se plánovat. Jely dvě rodiny, dvě bordó dogy, fena a pes, fena ridgbacka a psoun prériový Jindřich. Bydlet se mělo v apartmánu se třemi pokoji, ten třetí jsme nakonec opravdu obydleli my, Evita a Cony.

Cesta byla OK, jelikož jsme si zapůjčili klimatizované auto s velkým kufrem, takže holky měly hodně místa a i na naše věci se nějaké to místečko našlo. Jeli jsme do Splitu a odtud cca 40 min trajektem na ostrov. Na trajektu jsme měli psy nahoře a společně jsme se kochali mořem, mořským větříkem a pomalu se přibližujícím ostrovem. No, ono šlo spíš o zapomenutý ostrůveček, kam zas tak moc turistů nezavítá. Ale bylo to plus pro nás, pláž byla jen naše, při večerních procházkách jsme se nemuseli prodírat davy lidí jak na Makarské a zajít se psy do hospůdky nebyl žádný problém.

Přes den jsme zakotvili na skalnaté pláži, psi byli pořád navolno. Leželi ve stínu a hlídali a spali, nebo si šli zaplavat. Hlavně Kony, ta je fakt úžasnej mořeplavec. Večer jsme grilovali ryby, kuřecí a kde co, popíjeli vínko, pivko a chodili na procházky do blízkého olivového hájku. Celý ostrůvek jsme si projeli a občíhli. Bylo tam fakt hezky.

Cestou zpět jsme se ještě na tři dny zastavili na ostrově Krk. Bydleli jsme rovněž v apartmánu a užívali si poslední chvíle u moře na sluncem rozpálených plážích, hltali přímořskou pohodičku a dobrou náladu...

Už se těšíme na další dovolenou, opět se psy...

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek 

 

 

 

 

 

  Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Obrazek 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Chorvatsko 2007